Moje Muzeum Pocztówek 105.Pocztówki z wodą.

Pocztówki z wodą.

Woda, jeden z czterech żywiołów, stanowi część ilustracji kilkudziesięciu moich pocztówek.Oto najciekawsze pocztówki z tego tematu:

1 .Pociąg jakby wyłaniający się z morskiej toni. Zapewne mocne przeżycie dla osób podróżujących tym pociągiem! W rzeczywistości, pociąg jedzie/ podczas sztormu/,torami ułożonymi na sztucznej grobli o długości 8,1 km łączącej niemiecką wyspę Sylt na Morzu Północnym, z lądem.

2.Następna pocztówka dla amatorów silnych wrażeń, szczególnie dla tych, którzy znajdują się na dole, w widocznej łodzi. Pocztówka przedstawia przełom Renu w Szwajcarii/ Rheinfall /. Jest to największy wodospad Europy.

3 i 4.Dwie włoskie pocztówki przedstawiające Florencję zalaną w dniach 3 i 4 listopada 1966 r. Krótkotrwała ale niespodziewana powódź wywołana przez małą górską rzeczkę Amo spowodowała duże straty  dzieł sztuki.

 

5.Polska pocztówka nieznanego malarza przedstawiająca Wylew.

6.Wenecja. Stare Miasto. Dużo wody, a zamiast ulic i samochodów kanały i łodzie. Na dwu zdjęciach: Nasza córka Aldona ze swoją rodziną, podczas zwiedzania Wenecji i urlopu nad Adriatykiem w 2014 r.

7.Berlin Zachodni 1948-1949.Rozładunek zaopatrzenia z samolotu-łodzi zakotwiczonej na rzece Haveli . Z powodu zablokowania przez Sowietów drogi dojazdowej, którą było dostarczane zaopatrzenie dla mieszkańców Berlina Zachodniego, kraje zachodnie zorganizowały dostawy przy użyciu wodnopłatowców.W trakcie tej niebezpiecznej operacji zginęło 70 pilotów.

8.Kraków.Rynek Główny:Woda w symbolicznej ilości/lśniący chodnik/.Zdjęcie do pocztówki wykonano tuż po ustaniu deszczu.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s