Moje Muzeum Pocztówek 95.Przystanek Woodstock

Okoliczności narodzin polskiego Przystanku Woodstock.

W marcu 1993 r Jerzy Owsiak i Walter Chełstowski wespół z piątką znajomych założyli filantropijną Fundację/WOŚP/,której głównym celem jest publiczna zbiórka pieniędzy na cele związane z ochroną zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci.

Apogeum zbiórki przypada w jedną z niedziel stycznia.W tym dniu odbywa się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy/WOŚP/. Zaangażowanych jest wówczas ok.120 tyś wolontariuszy.Większość z nich zbiera pieniądze do specjalnych puszek. Każdy darczyńca otrzymuje samoprzylepne serduszko: skan z lewej. Z prawej: skan karty telefonicznej  wydanej z okazji 8-go Finału w 2000 r.

By podziękować wolontariuszom za pracę, Jerzy Owsiak postanowił zorganizować dla nich Festiwal Muzyczny-Przystanek Woodstock na wzór amerykańskiego z 1969 r.

Pierwszy Przystanek Woodstock odbył się w 1993 r.w Czymanowie ,następne odbyły się w :Szczecinie,Żarach,Lęborku,a  od 20o4r.odbywają się corocznie w Kostrzyniu n/Odrą. Rozpoczynający się jutro/3.08./będzie 23-im z kolei.

Prezentowane pocztówki są z dwu miast:Żar i Kostrzynia.

1.Żary 1999r./widać m.in symboliczne błotne kąpielisko/.

2.Żary 1999r.

3.Żary 2001 r./hasło Miłość- nie jest gołosłowne gdyż w poradniku co zabrać na Woodstock są wymienione m.in. p……….y/.

4.Żary 2001 r.

5.Żary 2002 r.

6.Żary 2003 r.

7.Kostrzyń n/Odrą 2013 r.

8.Kostrzyń n/Odrą 2013 r.

Pocztówki z poz. 1,2,4 i 6 są po obiegu pocztowym.

Jerzy Owsiak -dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzbudza podziw grona jego wielbicieli i totalną krytykę ze strony przeciwników. Osobiście, nie cierpię słynnego jego powiedzonka :,,Róbta co chceta”,i gdy je czytam,to odpowiadam rymowanką :,,Na aids padnieta” .Mimo, że światopoglądowo jesteśmy na przeciwnych biegunach to corocznie wspieram Fundację,bo uważam, że tak trzeba czynić. Moim zdaniem deklarowany przez niego antyklerykalizm ,mija się z rzeczywistością Bo jak wytłumaczyć człon ,,Świątecznej”w nazwie/WOŚP/chyba, bo nie chodzi tu o święto 22 lipca! Czy to przypadek? ,że Finał odbywa się tuż po Świętach Bożego Narodzenia, gdy ludzie ogarnięci są jeszcze atmosferą minionych Świąt i przez to są hojniejsi?, i czy zbiórki datków do puszek w pobliżu kościołów to przypadek?Nie pojmuję dlaczego Przystanek Woodstock nie jest organizowany tylko dla wolontariuszy Orkiestry jak to było pierwotnie planowane/oczywiście w innej formule niż obecnie/. A, że można dobrze się bawić bez piwa i narkotyków pokazały zeszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s