Moje Muzeum Pocztówek 89.Warszawa mało znana ,cz. 2

   Warszawa mało znana.cz 2

Obecny wpis jest kontynuacją poprzedniego wpisu. Są to pocztówki wydane współcześnie z wykorzystaniem zdjęć wykonanych/z wyjątkiem pocztówki z poz. 14/w latach 1962-2002.

8.Warszawa. ul.Piękna 1962r. Transport surowców wtórnych do punktu skupu. Scena ta przypomina mi podobne, zapamiętane z dzieciństwa w Nedeżowie 11. Wioskę objeżdżał ,wozem ciągnionym przez konie, handlarz krzyczący: „Szmaaaty skupuję, szmaaaty”a faktycznie zbierający szmaty z włókien naturalnych, które wymieniał na garnki poszukiwane przez gospodynie .

9.Warszawa .ul.Marszałkowska 1963 r.Troskliwa pani ochrania przed deszczem kierującego motocyklem/chyba SHL?/.

Zdjęcie wykonano na wysokości kina Polonia. Obecnie mieści się w tym budynku teatr Polonia.Miejsce rozpoznałem po charakterystycznych oknach budynku.

10.Warszawa. Międzynarodowy Dworzec Lotniczy Okęcie 1966 r.Ten barak zwany Dworcem ,służył osobom wylatującym za granicę i przylatującym stamtąd, w latach 1945-1974. Taksówkarz/gość w berecie/wypatruje ,,dewizowych” pasażerów. Niektórzy ludzie w modnych w latach 1960-ych, ortalionach-hicie tamtych lat.

11.Warszawa.Róg ulic Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich 1972 r.Widoczni na zdjęciu ,panowie zadali sobie sporo trudu by podglądać Szwedów, którzy rozpoczęli budowę  hotelu Forum. Sam też byłem na tym ogrodzeniu. Po pewnym czasie budowniczowie hotelu by ułatwić życie ciekawskim ,wykonali w ogrodzeniu ,okienka. Hotel Forum o wysokości 100 m, mający 33 pięter ,został oddany do użytku po dwu latach budowy.Tempo niespotykane w czasach PRL.

12.Warszawa 2002r.Obiekty handlowe/,,szczęki,,,blaszaki”/z wczesnego okresu wolnego handlu. Tak rodził się kapitalizm.

13.Warszawa w 2002 r.Pocztówka z opisem:,,Warszawiacy mają pełne ręce roboty”.Uważam go za ironiczny.Moim zdaniem, ci panowie to robotnicy po nocnej zmianie, czekający na pierwszy filmowy seans.

14.Warszawa w 1865 r. Włościanie z Wilanowa przed kościołem Wizytek na Krakowskim Przedmieściu. Gdy po raz pierwszy  ujrzałem tę pocztówkę to wydało mi się, że oglądam scenę z jakiegoś filmu historycznego.Autorem  zdjęcia do pocztówki był najlepszy warszawski fotograf tamtych lat Karol Beyer /1818-1877/.

Na zakończenie wpisu mała zagadka dla warszawiaków lub osób znających Warszawę: Jak nazywa się kino widoczne na pocztówce pkt.13?, i gdzie się znajduje?, lub znajdowało ?Odpowiedzi na te pytania ,proszę zamieścić w okienku ,,Dodaj komentarz”znajdującym się na końcu tego wpisu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s