Moje Muzeum Pocztówek 76.Znaczek personalizowany na pocztówce

Znaczek personalizowany.

Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie powracam do kontynuowania blogu.Tematem obecnego wpisu jest znaczek personalizowany/osobisty/. Ten nowy rodzaj znaczka narodził się w 2005 r.To wówczas Poczta Polska zaoferowała nową usługę polegającą na tym, że każdy zainteresowany może zamówić osobisty znaczek i wykorzystać go do opłacenia porta za przesyłkę zwykłą o wadze do 50 g/obecnie do 350 g/. Niewątpliwie usługa ta była adresowana do osób wysyłających pocztówki i chcących sprawić niespodziankę swoim bliskim czy znajomym . Znaczek personalizowany składa się z dwu elementów: ze znaczka właściwego/obecnie zamawiający może wybrać jeden z 4-ech wzorów, z motywem róż lub serduszek/i z przywieszki, która jest wykonywana wg projektu zamawiającego. Może to być zdjęcie, rysunek, tekst ,itp. Najmniejszą zamawianą ilością znaczków personalizowanych jest jeden arkusz składający się z 8-iu znaczków i z tyluż samo przywieszek. Decyzję o zamówieniu znaczka personalizowanego podjąłem spontanicznie na niespełna dwa miesiące przed Wielkanocą 2012 r. ,chcąc sprawić bliskim niespodziankę , wysyłając do nich kartki wielkanocne z naklejonym znaczkiem personalizowanym,a przy okazji sprawdzić czy zwracają uwagę na szczegóły. Do zamówienia znaczka/koszt usługi wyniósł 56 zł/ wykorzystałem zdjęcie wykonane w Wielkanoc 2011r. Zamawiając znaczek , wybrałem 5-y wzór znaczka/który obecnie nie jest już dostępny,a szkoda/z ornamentalnym oznaczeniem literowym ,,A” projektu p.Marzanny Dąbrowskiej. Znaczek wydrukowano techniką offsetową na papierze fluorescencyjnym/informacja dla filatelistów/. Ponieważ do opisu przywieszki przysługiwało mi tylko 11 znaków/liter bądź cyfr/by zmieścić się w limicie użyłem angielskiej nazwy Wielkanocy: Easter. Tyle opisu a teraz ilustracje:

1.Niewykorzystany/zachowany na pamiątkę!/znaczek personalizowany, z rogu arkusza.

impznaczek-personalizowany

2.Zdjęcie z dnia 24.04.2011/Wielkanoc/. Siedzę obok wnucząt:Karolinki trzymającej pocztówkę,śmiejącego się nie wiadomo z czego -wnuczka Piotrusia i wnuczki Kingi.Na zdjęciu z prawej:Wnuczek Adaś gra na bębnie w 2016 r.

imp-pan-kazimierz

3.Praktyczne wykorzystanie znaczka do przesłania widokówki z Krakowa,oczywiście, z Kazimierza.Awers i rewers.

imp-krakow-awers imp-krakow-rewers

Chcąc by widokówka miała czytelne stemple trzeba niestety pofatygować się na pocztę. Jeszcze do niedawna stemple na pocztach były przestawiane co 1 godzina , obecnie jest ustawiony na jedną tj. na 13:00.Oszczędność czasu?, stempla?        Wpis kończę skanem ulotki informacyjnej o Znaczku personalizowanym.

Mam nadzieję,że ktoś z czytelników mojego blogu zdecyduje się na zamówienie prywatnego znaczka i zrobi mi niespodziankę przysyłając pocztówkę, nim ofrankowaną.

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s