Moje Muzeum Pocztówek 65 Albert Einstein

 Albert Einstein na moich pocztówkach.

Albert Einstein wybitny fizyk, humanista, zwolennik syjonizmu, urodził się w żydowskiej rodzinie w 1879 r. w Ulm /Niemcy/ ,zmarł w 1955 r. w Princeton/USA/.Był niemieckojęzyczny, i w tym języku publikował swoje prace.W znikomym stopniu znał angielski i hebrajski. W powszechnej świadomości kojarzony jest ze słynnym wzorem:E =m × c²   z teorii względności. Za to odkrycie był corocznie zgłaszany w latach 1910-1920  do Nagrody Nobla, ale nagrody nie otrzymywał gdyż ta teoria/zdaniem Komitetu Noblowskiego/ nie była wystarczająco potwierdzona doświadczalnie.W końcu otrzymał  Nagrodę Nobla  w 1922 r. za zupełnie coś innego, a mianowicie za odkrycie praw rządzących efektem fotoelektrycznym. W 1952 r. David Ben Gurion zaproponował A.Einsteinowi funkcje prezydenta Izraela, lecz on odmówił mówiąc :,,Nie dorosłem do tego zaszczytu”,wg innej wersji odmówił motywując , że jest zbyt stary i wątły.

Przy większości przedstawionych pocztówek prezentuje niektóre ze znanych cytatów Einsteina.

1.A.Einstein obok gotyckiej katedry w Ulm nad Dunajem, której wieża ma 161,53 m i na jej szczyt prowadzi 768 krętych schodów. ,,Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić”.

IMP Einstein

2.A.Einstein liczy na palcach. ,,Wszystko należy upraszczać jak tylko można, ale nie bardziej”.

IMP Einstein2

3.A.Einstein przy tablicy. Chyba oczekuje :potwierdzenia?, podpowiedzi? ,,Jeżeli ktoś nie dba o prawdę w sprawach drobnych, nie można mu ufać w sprawach istotnych”.

IMP Einstein3

4.A.Einstein i Maria Skłodowska-Curie na zjeździe najwybitniejszych fizyków 1-szej połowy XX w. Kongres Solvaya w Brukseli w dniach 24-29.10.1927 r.,,Najcenniejszych rzeczy w życiu nie nabywa się za pieniądze”.

IMP Einstein4

5.A.Einstein na holenderskiej ,,Zabawnej karcie”,której napis/idiom/ w bardzo dowolnym tłumaczeniu brzmi:,,Przewietrzyłem mój  umysł i stałem się geniuszem”.

IMP Einstein5

6.A.Einstein na mównicy.,,Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”.

IMP Einstein6

7.Nie rozumiem przesłania tej pocztówki. Podobizna Einsteina a podpisana Zygmunt Freund ? Czyżby jakaś aluzja do wybitnego austriackiego a żydowskiego pochodzenia psychoanalityka Zygmunta Freuda?

IMP Einstein7

8.Podobizna A.Einsteina na misiu. W maju 2008 r. w Warszawie prezentowana była wystawa, objazdowa po stolicach świata, ponad 100-u misiów /większość stanowiły figury stojące/pomalowanych przez artystów z poszczególnych krajów świata.

IMP Einstein10

9.A.Einstein na wesoło. Karykatura autorstwa Leszka Kuczerskiego. ,,Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym ,co rozumieją, zapadłaby cisza nad całym światem”.

IMP Einstein8

10.A.Einstein i ,,Teoria krągłości”.,,Nie mam żadnych talentów -prócz namiętnej ciekawości”.

IMP Einstein9

11.A.Einstein na izraelskiej FDC/koperta  pierwszego dnia obiegu /.,,Nauka bez religii jest kaleka, religia bez nauki jest ślepa”.

IMP Einstein11

12.A.Einstein na amerykańskiej FDC.,,Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”.

IMP Einstein12

Wielkiego fizyka ,uhonorowały znaczkami poczty z wielu krajów świata/sam mam wydane przez 20 krajów/.

Pocztówki z poz.2 i 6 są po obiegu pocztowym.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s