Moje Muzeum Pocztówek 21. Pocztówki bliźniacze

Znajdź różnice:

Przeglądając pocztówki z tematu: Miasta Polski, szukałem  dubletów do wymian lub do sprzedaży. I gdy już wyłowiłem ,podwójne to okazało się , że część z nich , nimi nie jest , gdyż troszkę różni się  między sobą. Nazwałem je bliźniaczymi i przełożyłem do specjalnej przegródki.

Przypomniała mi się wtedy zabawa gazetowa sprzed kilkunasty laty. W gazetach były zamieszczane bardzo podobne dwa rysunki różniące szczegółami i zadaniem czytelników było znalezienie wszystkich np 15 różnic.

Chcę dziś zachęcić do podobnej małej zabawy. Będzie ona polegać na wytypowaniu dwu par pocztówek, spośród przedstawionych czterech par, które minimalnie różnią się pomiędzy sobą?,oraz ustalenie które ujęcie w danej parze było pierwsze? , i o podanie czasu jaki upłynął pomiędzy ujęciami w danej parze?Odpowiedzi na zadane pytania proszę zamieścić w okienku ,,Dodaj komentarz”znajdującym się na końcu tego wpisu.

 

1 i 2.Bydgoszcz.Aleje 1 Maja.

3 i 4.Warszawa.Rynek Starego Miasta

IMP Rynek

5 i 6.Warszawa.Trasa W-Z.

IMP tunel

7 i 8.Warszawa.Teatr Wielki

IMP Teatr W

Powyższe pocztówki dowodzą, że fotograf robiący zdjęcie dla przyszłej pocztówki wykonywał co najmniej dwa ujęcia.

W następnym Wpisie:Pocztówki z Australii

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Moje Muzeum Pocztówek 21. Pocztówki bliźniacze

 1. Jeden z najciekawszych blogów na jakie natknęłam się.A czy mógłby Pan w kolejnym wpisie zaprezentować najładniejsze i najciekawsze pocztówki ze swojej kolekcji?.Zosia

  Polubienie

 2. Mam odpowiedź: w parze 5 i 6 zdjęcie z prawej zostało zrobione wcześniej. Z prawej strony mężczyzna przemieszcza się wzdłuż samochodów oraz grupa ludzi przemieściła się chodnikiem. W parze 7 i 8 pierwsze było wykonane zdjęcie z lewej. Na parkingu widać wsiadającą grupę ludzi do samochodu a na drugiej pocztówce ten samochód odjeżdża. Pozdrawiam

  Polubienie

  1. Gratuluję wyłapania różnicy w ,,trudniejszej” parze 7 i 8 bo para 5 i 6 była dziecinnie łatwa,jeżeli chodzi o znalezienie różnic.Ciekaw jestem, czy uda się komuś wyłapać różnice w pozostałych dwu parach.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s