Moje Muzeum Pocztówek 18 .Jubileusz 2000 na pocztówkach

Jubileusz/Milenium 2000

Zajęci codziennymi sprawami,  nie doceniamy  epokowych zdarzeń, które wydarzyły się za naszego życia a których będą nam zazdrościć, nasi następcy. Do takich epokowych zdarzeń możemy zaliczyć m.in to, że dane nam było żyć na przełomie II go i III go Tysiąclecia.Doczekaliśmy świtu trzeciego tysiąclecia!

Następne takie zdarzenie będzie mieć miejsce za 985 lat!/prawie cała historia Polski od Mieszka 1/,i jego świadkami będzie  dopiero nasze 50-te pokolenie!

Drugim takim epokowym wydarzeniem był pierwszy w dziejach Kościoła pontyfikat naszego rodaka Jana Pawła II. Te dwa wydarzenia zostały uwiecznione na wielu pocztówkach.

W dzisiejszym odcinku zaprezentuję pocztówki :Jubileusz/Milenium 2000-wydane z okazji upływu  2000 lat od narodzin Chrystusa.

1.Pocztówka izraelska .Jerozolima-Jubileusz 2000. Widok z Góry Oliwnej .  Na pierwszym planie: Stare Miasto/ nie licząc wielbłąda/. Na lewo od  pyska wielbłąda/ widać dwie kopuły Bazyliki Świętego Grobu . Pod tą większą zwaną Rotundą jest Grób Chrystusa.

IMP Jerozolima 2

2.Pocztówka izraelska. Jerozolima-Millennium 2000. Widok z Góry Oliwnej. Na pierwszym planie mur okalający Stare Miasto. Po lewej stronie za murem widać Meczet El -Aqsa/mieści do 5 tyś. wiernych/, z prawej strony, ze złocistą kopułą :Kopuła Skały/stoi na miejscu obu Świątyń:Salomona i późniejszej ,Drugiej Świątyni/. Pośrodku ,w głębi widać kopuły Bazyliki Świętego Grobu .

IMP Jerozolima 1

3.Pocztówka przedstawiająca hotel Paradise/Raj/w Betlejem na terenie Autonomii Palestyńskiej.W dolnym prawym rogu awersu widać Bazylikę Narodzenia Pańskiego.Na rewersie pocztówki : Data 2.05.2000 R Jubileuszowy. Znaczek wydany przez Autonomię Palestyńską: Bethlehem 2000, czytelny stempel :Bethlehem 3.05.00.

IMP Betlejem IMP Betlejem 2

4.Pocztówka watykańska Jubileusz 2000. Ojciec Święty Jan Paweł II obok Piety autorstwa Michała Anioła,  wyrzeźbionej z jednego bloku marmuru!

IMP Rzym

5.Pocztówka jordańska. Góra Nebo. Obelisk poświęcony Mojżeszowi, który z tego miejsca zobaczył Ziemię Świętą, ale do niej nie dotarł bo tu zmarł. Wśród wykutych napisów: Jubileusz 2000 i dedykacja poświęcona  Janowi Pawłowi II, który odwiedził to miejsce w marcu 2000./Na Górze Nebo byłem z żoną 24 .05. 2006 r/

IMP Jordania

6.Pocztówka z widokiem Jasnej Góry i cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Jubileusz 2000.

IMP Jasna Góra

7.Kostomłoty k.Kodenia. Cerkiew Unicka. Na ścianie : 2000 lat Jedności z Chrystusem.

IMP Kostomłoty

8 i 9.Nowy Jork. Statua Wolności . Napis: 2000 Millennium oraz z podobnym napisem, z Las Vegas.

IMP Nowy Jork IMP Las Vgas

10.Pocztówka z Zakopanego:2000. Rys.M.Andrzejewski.

IMP Zakopane

Pocztówki  wymienione w pkt.1,2,3,9 i 10 są po obiegu pocztowym.

W następnym Wpisie będą pocztówki z Janem Pawłem II.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Moje Muzeum Pocztówek 18 .Jubileusz 2000 na pocztówkach

  1. Pozwalam sobie podkreślić, że cerkiew w Kostomłotach jest jedyną w Polsce cerkwią unicką (z Unii Brzeskiej) a nie grecko-katolicką. Jest jedną z trzech chrześcijańskich obok siebie. Pozostałe to Kodeń i Jabłeczna.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s