Moje Muzeum Pocztówek 15.Pilnie poszukiwane zagraniczne/Searched postcards from abroad/.

Poszukuję pocztówek po obiegu pocztowym z następujących krajów/I search for postally used postcards from following countries.They must be sent to another country/:

Angola,  Benin, Burundi, Gabon, Gwinea Bissau/Guinea Bissau/, Gwinea Równikowa/Equatorial Guinea/,  Kirgistan/Kyrgysztan/, Kiribati, Kosowo/Kosovo/, Lesotho, Liberia, Micronesia, Nauru, Palau, Qatar, Republika Środkowo- Afrykańska/Central African Republic/, Samoa, Somalia, Swaziland /Suazi/Sudan Południowy/South Sudan/,Tadżykistan/Tajikistan/,Timor Wschodni/Timor Leste/,Tonga,Turkmenistan,Tuvalu,Wyspy Marshalla/Marshal Islands/, Wyspy Salomona/Solomon Islands/, Wyspy Św.Tomasza i Książęca/Sao Tome & Principe/, Zambia.

Pocztówki, których poszukuję muszą być w dobrym stanie i posiadać znaczki kraju pochodzenia ,tj nie mogą być wysłane z krajów sąsiednich! Brakujące mi pocztówki mogę odkupić lub wymienić.Mam sporo pocztówek do wymiany z krajów egzotycznych takich jak:Komory, Kambodża, Oman, Nepal, Niger, Mauritius, Sierra Leone, Szeszele itd. Niezależnie od tego rodzaju pocztówek , zbieram również pocztówki z terytoriów/przeważnie są to wyspy/,które nie będąc państwami mają wydawane własne znaczki i do tej pory zebrałem z następujących terytoriów: Aland , Foroyar, Grenlandia, Irlandia Północna /Ulster/,Szkocja,Walia …

W niniejszym wpisie przedstawiam skany 5-u pocztówek z wysp rzadko odwiedzanych przez podróżników z Polski,a w przypadku Tristan da Cunha ,w ogóle nie odwiedzanej przez podróżników. Wszystkie te pocztówki są po obiegu pocztowym/mają własne znaczki/.

 1. Ascension/ Wyspa Wniebowstąpienia Pańskiego/.

IMP Ascension

2. Falklandy/Malwiny/.

IMP Falklandy

3.Pitcairn. Sensacyjne okoliczności zasiedlenia tej wyspy opisane są w książce R.Hougha :Bunt na ,,Bounty.”

IMP Bitkarin

4.Polinezja Francuska.Bora- Bora.

IMP Polinezja

5.Tristan da Cunha. Jest to najdalej położona od stałego lądu, zamieszkana/260 mieszkańców/ wyspa świata, oddalona 2800 km od Kapsztadu. Zachęcam do przeczytania w sieci, pasjonującej historii zasiedlania tej wyspy.

IMP Tristan_0002

W następnym Wpisie przedstawię pocztówki z niezwykłymi drzewami.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Moje Muzeum Pocztówek 15.Pilnie poszukiwane zagraniczne/Searched postcards from abroad/.

 1. Witam. Zawsze jak gdzieś jestem w świecie, to staram się wysłać pocztówki. Nie zawsze jest to proste. Trzeba kupić pocztówki, znaczki i znaleźć skrzynkę pocztową. Często jak już się uda kupić pocztówki, to proszę kogoś miejscowego by je wysłał. Zwykle dochodzą, ale miałem dwa przypadki że nie dotarły, jedna z Indii, a druga z Vanuatu. Niestety w żadnym z tych wymienionych państw nie byłem. Tą pocztówkę z Falklandów to chyba ja kiedyś wysłałem. Przedstawia Ścianę pamięci ofiar zabitych w wojnie z Argentyną. Podobna ściana jest w Buenos Aires. Pozdrawiam Włodzimierz.

  Polubienie

  1. Panie Włodzimierzu o ile jest Pan z Gdyni?, to informuję,że pocztówkę z Falklandów wysłał Pan do Swojej siostry w 2008 r .Przedmiotową pocztówkę otrzymałem od Pana
   chyba dwa lata temu podczas spotkania na wybrzeżu.Pozdrawiam .Kazimierz

   Polubienie

  2. Szanowni Panowie,
   Ściana upamiętniająca poległych w wojnach bałkańskich jest również w Sofii. Również w Sofii jest tak zwana „doktorska gradina” (ogród doktorski) a w niej ogromny kamień z nazwiskami lekarzy poległych przy wyzwalaniu Bułgarii w latach 1878-9. Jakieś 40% to nazwiska czysto polskie!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s