Moje Muzeum Pocztówek 3 Materiały.Kształty pocztówek

Materiały do produkcji pocztówek:   Podstawowym materiałem do produkcji pocztówek jest papier/karton/, ale są też pocztówki wykonane z :drewna, korka, skóry, blachy,  porcelany…Pocztówki wykonane ze skóry,blachy ,porcelany mają naklejony papier umożliwiający napisanie adresu, korespondencji oraz naklejenie znaczka .  W swojej kolekcji mam po jednej pocztówce wykonanej z drewna, korka , blachy oraz kilka  z wyszywanym strojami postaci.

Kształty i podstawowe wymiary pocztówek:Podstawowym kształtem jest prostokąt,ale w swojej kolekcji mam też pocztówki w kształcie: kwadratu, koła, trapezu, elipsy, motyla, serca, dziesięcioboku, konturu granic Polski, kwiatu, autobusu, walizki, gondoli, balonu, kielicha, psa, łba i szyi konia, ryby i inne. Oto kilka z nich:

1-5.

IMG Polska  IMG Walizka   IMGAutobus

IMGSerce    IMGRyba

Pocztówki w kształcie prostokąta , w przeważającej mierze mają wymiary:10,5 x 15 cm, rzadziej spotykane są o wymiarach: 9 x 14 cm i 12 x 17 cm.  Spotyka się też pocztówki o wymiarach odbiegających od tych trzech wielkości.

Uwaga:Ramki towarzyszące skanom wszystkim pocztówkom o nietypowych kształtach to niezamierzony efekt, powstały podczas obróbki skanów!

W następnym Wpisie :Od najmniejszej do największej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s